پاورپوینت اختلال استرس پس از حادثه

دانلود 3 پاورپوینت اختلال استرس پس از حادثه (PTSD)

یکی از پیچیده ترین مشکلات مزمن اختلال استرس پس از ضربه یا حادثه است. این اختلال معمولا باعث آسیب روانی، تنبلی و دوری از اجتماع در فرد مبتلا می شود. در واقع ptsd یک نوع اختلال است که افراد پس از تجربه یک حادثه شوکه کننده و ترسناک دچار آن می شوند. در این مطلب با دانلود 3 پاورپوینت اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) در خدمت شما خواهیم بود.

این اختلال ممکن در هر سنی انسان را مبتلا کند. یکی از شایع ترین دلایل اختلال استرس پس از حادثه از دست دادن نزدیکان و عزیزان به شکل غیر منتظره است. معمولا اولین نشانه های اختلال سه ماه بعد از حادثه آغاز می شود. معمولا دوره درمان این اختلال 6 ماه پس از شروع علائم است و در هر فردی ممکن است متفاوت باشد.

از جمله نشانه های خلقی و شناختی این اختلال می توان به مشکل شدن انجام امور روزانه مثل تمرکز است. همچنین مشکلات جدی در خواب و بیدار شدن از دیگر نشانه های این اختلال است. وجود افکار منفی در مورد خود و دیگران از دیگر نشانه های اختلال استرس پس از حادثه است.

یک – پاورپوینت اختلال استرس پس از حادثه

در این پاورپویننت ابتدا به بیان نشانه های اختلال پس از حادثه پرداخته شده است. از جمله مهمترین نشانه می توان به اینکه فرد بصورت ترس و درماندگی به حادثه پاسخ می دهد. همچنین تکرار حادثه به صورت مکرر و اجتناب از یادآوری آن از دیگر نشانه مهم هستند که دراین پاورپوینت اختلال پس از حادثه به آن اشاره شده است.

یکی دیگر از اختلال های مشابه pstd می توان به asd اشاره کرد که مدت زمان آن معمولا بعد از 4 هفته از حادثه آغاز می شود و به مدت 2 تا 30 روز ادامه پیدا می کند.

 • تعداد اسلاید : 34
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دو – اختلال استرس پس از حادثه

در این فایل بصورت تخصصی به موضوع اختلال استرس پس از حادثه پرداخته شده است. ابتدا یک تعریف از این اختلال ارائه شده است. سپس افرادی که بیشتر در معرض این اختلال هستند معرفی می شوند. در گام بعدی نشانه های اختلال بررسی شده اند.

پاورپوینت اختلال استرس پس از حادثه

از مهمترین سوالاتی که در این فایل به آن پاسخ داده شده است می توان به این سوال اشاره کرد که آیا کودکان و نوجونان بیش از بزرگسالان دچار این اختلال می شوند یا خیر. روش های درمان اختلال استرس پس ازحادثه از بخش های دیگر این فایل کامل به شمار می رود. در نهایت روش های کمک به فرد درگیر به این اختلال بررسی شده است.

 • نوع فایل : پی دی اف – 18 صفحه
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

سه – تشخیص و درمان اختلال استرس پس از حادثه

این پاورپوینت در 11 بخش به موضوع ptsd پرداخته است. در بخش اول ابتدا به موضوعاتی همچون به آسیب و اهمیت مدیریت اثرات روانی و اجتماعی حوادث بخصوص حوادث شغلی پرداخته شده است. در یکی از بخش های مهم پاورپوینت به موضوع اینکه آیا شما به این اختلال مبتلا هستید یا خیرپاسخ داده شده است.

 • تعداد اسلاید : 35
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

چهار – درمان شناختی اختلال استرس پس از سانحه

در این پاورپونت اختلال استرس پس از حادثه، به موضوع درمان شناختی این اختلال پرداخته شده است. بطور کلی این اختلال در شش پله قابل درمان است. در گام اول باید به فرد آسیب دیده آموزش داد. بسط و مواجعه تجسمی با خاطره از دیگر بخش های این پاورپوینت می باشد. در ادامه کاهش هیجان و تعدیل راهبردهای کنترل و اجتناب شناختی غیر انطباقی مطرح شده است.

 • تعداد اسلاید : 20
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دانلود همه پاورپوینت های اختلال استرس پس از حادثه

در این مطلب با دانلود سه فایل پاورپوینت و یک فایل پی دی اف در مورد اختلال استرس پس از حادثه یا ptsd در خدمت شما بودیم. این مجموعه کامل ترین و جامع ترین پکیج منتشر شده در مورد این موضوع است.

موارد موجود در پکیج (توضیحات هر مورد در بخش های بالایی ارائه شده است) :

 • یک – پاورپوینت اختلال پس از حادثه (34 اسلاید)
 • دو – اختلال استرس پس از حادثه (پی دی اف – 18 صفحه)
 • سه – تشخیص و درمان اختلال استرس پس از حادثه (35 اسلاید)
 • چهار – درمان شناختی اختلال استرس پس از سانحه (20 اسلاید)

 

قیمت (همه موارد بالا با هم) : 7/500 تومان

7/500 تومان – خرید

 

لینک دانلود بلافاصله بعد از خرید نمایان می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *