فلسفه حجاب

دانلود پاورپوینت با موضوع حجاب (فلسفه حجاب کودکان)

در دین اسلام زن را سرچشمه کمال خلقت انسان می دانند. این آفریده خداوند سرمنشا محبت و صفا و جاودانگی به شمار می آید. یکی از نکات مهمی که در پاورپوینت فلسفه حجاب به آن اشاره شده است این است که حجاب قبل از اسلام نیز وجود داشته است. در این مطلب با دانلود پاورپوینت با موضوع حجاب در خدمت شما خواهیم بود.

فلسفه حجاب

در قرآن آمده است که : «ای فرزند آدم! برای شما لباسی فرو فرستادیم كه اندام شما را می پوشاند و مایه زینت شما است و لباس تقوا كه بهتر است.این آیات خداوند است ،باشد كه متذكّر و پند بگیرند .

در کتاب های آسمانی سایر ادیان نیز اشاره های مختلف به موضوع حجاب شده است. بطور مثال در کتاب تورات آمده است که :
چون زن دید كه آن درخت برای خوراك نیكوست و به نظر خوش نما ، پس از میوه اش گرفته ، بخورد و به شوهر خود نیز داد و او نیز خورد.آن گاه چشمان هر دو باز شد و فهمیدند كه عریانند پس برگ های انجیر را به هم دوخته ، سترها برای خویش ساخته و سپس خداوند لباسی از پوست به ایشان ارزانی كرد.

در کتاب های حماسی ایران مثل شاهنامه نیز اشاراتی به حجاب شده است. این اشارت بطور ویژه در داستان رستم و سهراب به چشم می خورد. در یونان باستان نیز زنان حجاب داشته اند و در بیشتر آثار به جا مانده از گذشته این کشور موضوع حجاب را می توان به خوبی مشاهده کرد.

یکی از آسیب های بی حجابی در جامعه را می توان سقوط ارزش ها و توجه بیش از حد به ظواهر اشاره کرد. چرا که ارزش یک انسان به ذات و تفکر و شخصیت وی است نه به ظاهر و نوع پوشش.

دانلود پاورپوینت با موضوع حجاب :

در پاورپوینت با موضوع حجاب، با اشاره به بیانات بزرگان آیین و کشورهای مختلف اهمیت موضوع حجاب بیان شده است. در بخشی از این پاورپوینت آسیب های بی حجابی نیز بیان شده است. از این پاورپوینت می توان برای آموزش به کودکان و نوجوانان در زمینه حجاب استفاده کرد.

36 اسلاید

  • قیمت : 3/000 تومان

خرید

 

 

سایت مرجع پاورپوینت ایران پاورپوینت های مختلفی در مورد حجاب دارد که بعضی از آنها را می توانید از لینک های زیر دانلود کنید :

Related Posts

None found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *