پاورپوینت روش مقاله نویسی

دانلود پاورپوینت روش مقاله نویسی

نوشتن مقالات می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل انتقال دانش شخصی به دیگران است که زمینه آن فطرت انسانی و علاقه به ارتباط است. همچنین انتقال علم به نسل های بعدی و توسعه آن از دیگر انگیزه های نوشتن مقاله می تواند باشد. در این مطلب با دانلود پاورپوینت روش مقاله نویسی در خدمت شما خواهیم بود.

برای نوشتن هر مقاله باید به منابع دسترسی داشته باشیم. اولین و مهمترین منبع برای هر انسان قدرت تفکر و اندیشه وی است. مقاله ها بطور کلی به 5 دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از مقاله تحقیقی، مقاله تحلیلی، مقاله مروری، مقاله گردآوری، مقاله دایره المعارفی. هر یک از این مقاله دارای ویژگی های خاصی می باشند.

در مقاله تحقیقی معمولا یک مورد جدید مورد بررسی قرار میگیرد. این مورد معمولا همراه با آزمایشات و بررسی های میدانی است. مقاله مروی بیشتر بر روی مقاله های نوشته شده قبلی در یک موضوع خاص متمرکز می شود و سعی در دسته بندی و یا پیدا کردن نقاط ضعف و قوت آنها است. در مقالات دایره المعارفی که معمولا به عنوان مرجع نیز استفاده می شوند، بیشتر اطلاعات اساسی و پایه ای در یک موضوع خاص ارائه می شود.

پاورپوینت روش مقاله نویسی

بعد از نوشتن مقاله باید بتوان آنها را ارائه کرد. برای ارائه هر مقاله می توان از کنفرانس ها، مجلات معتبر علمی و … استفاده کرد که در کشورمان ایران نیز رونق بسیار زیادی دارد. هر مقاله دارای یک ساختار مشخص است که اولین و شاید یکی ازمهمترین بخش های هر مقاله عنوان ان است که باید دارای ویژگی های همچون خلاصه و دقیق بودن باشد.

بعد از عنوان باید مشخصات نویسندگان مقاله مشخص شود. چکیده مقاله که معمولا بصورت رایگان در دسترس همه قرار میگیرد از دیگر بخش های مقاله است که معرفی مختصری از فرضیه و نتایج آن را به همراه دارد.

در مقاله نویسی باید به مقاله های مشابه و نتایج آنها نیز اشاره کرد که معمولا با عنوان پیشینه تاریخی تحقیق شناخته می شود. نتایج تحقیق مهمترین بخش هر مقاله است که باید با ارائه آمار و مستندات کافی همراه باشد.

 

دانلود پاورپوینت روش مقاله نویسی

در پاورپوینت روش مقاله نویسی، کلیه اصول اولیه مقاله نویسی بطور کامل بررسی شده است.

38 اسلاید

  • قیمت : 3/000 تومان

3/000 تومان – خرید

 

 

فهرست پاورپوینت روش مقاله نویسی:

دلايل اهميت انتشارات
انگيزه های نگارش
انواع منابع اطلاعاتی
انواع مقاله ها از نظر نوع داده ها و نحوه تدوين
محل ارایه مقاله
فرآيند مقاله های تحقيقی
ساختار مقاله
اقدامات قبل از نوشتن مقاله
اقدامات در زمان نوشتن مقاله
وقايع بعد از ارسال مقاله

 

 

سایت مرجع پاورپوینت ایران دارای پاورپوینت های بی شماری در زمینه روش تحقیق و مقاله نویسی است که می توانید از لینک های زیر به آنها دسترسی داشته باشید:

Related Posts

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *