دانلود 3 پاورپوینت مهارت جرات مندی (مهارت ابراز وجود)

جرات مندی یکی از مهارت های زندگی است که هر فردی در صورتی که فاقد این مهارت باشد می تواند مشکلات زیادی برای زندگی شخصی و اجتماعی وی ایجاد کند. در این مطلب با دانلود 3 پاورپوینت مهارت جرات مندی (مهارت ابراز وجود) در خدمت شما خواهیم بود.

یک – رفتار قاطعانه و ابراز وجود(جرات ورزی)

در اولین بخش این پاورپوینت مهارت جرات مندی به مقیاس راتوس اشاره شده است. این مقیاس بر اساس رفتارهای مشخص یک نمره بین 3 تا -3 برای هر مهارت ارائه می دهد و در نهایت با مجموع اعداد می توان میزان جرات مندی فرد را شناسایی کرد.

هر چقدر مجموع اعداد به 90 نزدیک باشد رفتار فرد قاطعانه و میزان جرات مندی وی زیاد است. از جرات مندی بعنوان بیان صادقانه و شفاف احساسات و نگرش ها نام برده می شود بطوریکه اضطراب در آن نقشی ندارد. همچنی از دیگر نمود های مهارت ابراز وجود می توان دفاع ا ز حق خود اشاره کرد اما بطوریکه حق دیگران ضایع نشود.

پاورپوینت مهارت جرات مندی

اگر فردی دجار اختلال عدم جرات مندی باشد معمولا مشکلاتی همچون افسردگی، رنجیدگی، ناکامی و … در پی خواهد داشت. از بخشهای مهم این پاورپوینت می توان به موانع شناختی جرات مندی، فنون ابراز وجود، فنون عملی خود برازی کلامی، توصیه هایی برای نه گفتن، با ارائه تمرینات و توضیحات کامل اشاره کرد.

 • تعداد اسلاید : 66
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دو – پاورپوینت مهارت نه گفتن

یکی از مهمترین رفتارها در جرات مندی و ابراز وجود مهارت نه گفتن است. این پاورپوینت بصورت تخصصی به مهارت نه گفتن پرداخته است. از اصلی ترین مولفه های جرات ورزی می توان به ابراز آزادانه عقیده و نظر، نه گفتن به رفتارهای نامناسب دیگران، نه گفتن به درخواست های غیر منطقی دیگران، کنار آمدن با کمبود های خود و ایجاد تعاملات اجتماعی اشاره کرد.

از نکات مهمی که در این پاورپوینت مهارت جرات مندی و ابراز وجود به آن اشاره شده است می توان به این نکته اشاره کرد که این مهارت قابل آموزش است. بطور کلی انسان در مقوله جرات ورزی به 4 دسته اصلی تقسیم می شوند. افرادی که در دسته اول قرار می گیرند معمولا منفعل هستند و از کلمات و عباراتی همچون من بدم و تو خوبی استفاده می کنند.

دسته دوم که از آنها با عنوان پرخاشگر یاد می شود معمولا از عباراتی همچون من خوبم و تو بدی استفاده می کنند. یکی از بدترین دسته بندی ها به افرادی تعلق می گیرد که نه تحمل برخوردهای بد دیگران را دارند و نه جرات بیان آن را دارند. این افراد از روش های غیر مستقیم معمولا لج کردن، کم کاری و … برای بروز احساسات خود استفاده می کنند. اخرین دسته بندی به افرادی با عنوان جرات ورز اختصاص می یابد که آنها از عباراتی همچون من خوبم و تو هم خوب هستی استفاده می کنند. در این پاورپوینت ویژگی های هر دسته بطور کامل و جامع بیان شده است.

 • تعداد اسلاید : 35
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

سه – پاورپوینت مهارت جرات مندی

در این پاورپوینت جرات مندی پس از ارائه تعریف هایی در این زمینه به مراحل انجام رفتار جرات مندانه پرداخته شده است. هر رفتار جرات مندی باید در زمان و شرایط مناسبی اتفاق بیفتد. همدردی با طرف مقابل از دیگران روش های انجام جرات مندی است.

در رفتارهای جرات مندانه بهتر است کمتر طرف مقابل خطاب واقع شود و بیشتر از کلمه من استفاده شود. یکی دیگر از مهارت های جرات مندی که در این پاورپوینت به آن اشاره شده است مهارت نه گفتن است. برای نه گفتن بهترین راه این است که به پیامد ادامه رفتارهای قبلی اشاره کرد.

 • تعداد اسلاید : دو پاورپوینت مجموعه 31 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دانلود همه پاورپوینت های مهارت جرات ورزی

در این مطلب از سایت مرجع پاورپوینت ایران 3 پاورپوینت در مورد مهارت ابراز وجود یا جرات ورزی ارائه شده است. دسته بندی و تعدد فایل ها این تضمین را ایجاد می کند که حداقل یکی از آنها مورد نیاز شما خواهد بود.

 

موارد موجود در پکیج (توضیحات هر مورد در بخش های بالایی ارائه شده است) :

 • یک – رفتار قاطعانه و ابراز وجود(جرات ورزی) (66 اسلاید)
 • دو – پاورپوینت مهارت نه گفتن (35 اسلاید)
 • سه – پاورپوینت مهارت رفتار جرات‌ مندی (31 اسلاید)

 

 • جمع اسلاید ها : 132
 • قیمت (همه موارد بالا با هم) : 6/600 تومان
6/600 تومان – خرید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *