پاورپوینت موتورهای القائئ تک فاز

دانلود کامل ترین پاورپوینت موتورهای القایی (تک فاز)

موتور های القایی تک فاز برای مصارف داخلی، هدف های تجاری و برخی مصارف خانگی نسبت به موتورهای سه فاز بیشتر استفاده می شود. به این دلیل که سیستم های تک فاز کمی مقرون به صرفه تر از سیستم سه فاز است و برقی این سیستم نیاز دارد در بیشتر خانه ها، مغازه ها و حتی اداره های کوچک وجود دارد که سیستم تک فاز به راحتی تامین می شود. در این مطلب با دانلود کامل ترین پاورپوینت موتورهای القایی در خدمت شما خواهیم بود.

ساخت موتور های تک فاز ساده است و از نظر هزینه ارزان و تعمیر و نگهداری آسانی دارد. این موتور در جاروبرقی، فن، ماشین لباسشویی و غیره کاربرد دارد. در ادامه به بررسی بیشتر این موتورها می پردازیم با ما همراه باشید.

پاورپوینت موتورهای القائئ تک فاز

موتور تک فاز همانند تمام موتورهای الکتریکی دو قسمت اصلی روتور و استاتور دارد. استاتور یکی از اصلی ترین بخش های موتورهای تک فاز است. همانطور که از اسم آن مشخص است استاور قسمتی ثابت در موتور است که منبع تغذیه تک فاز به حساب می آید. روتور قسمت چرخشی موتور القایی محسوب می شود که در موتور تک فاز از نوع روتور سنجابی است. این قسمت بار مکانیکی را از طریق شفت متصل می کند.

موتورهای القایی تک فاز شبیه به سه فاز سنجابی ساخته می شوند، اما در تک فاز ها استاتور دارای یک سیم پیچ است.همانطور که گفته شد موتورهای تک فاز روتور قفسه سنجابی و سیم پیچ استاتور دارند که توانایی گشتاور را ندارد بنابراین باید سیم پیچ به منبع AC متصل شود تا چرخش را شروع کند. البته اگر روتور به وسیله انرژی کمکی بچرخد یا استارت شود به چرخش خود ادامه خواهد داد.

 

دانلود کامل ترین پاورپوینت موتورهای القایی (تک فاز)

در این پاورپوینت ابتدا مقدمه ای در مورد موتورهای القایی تک فاز ارائه شده است. سپس تئوری میدان گردان یا قضیه دنبلان تشریخ می شود. بررسی کمی یک موتور القایی تک فاز و روش های ایجاد گشتاور از دیگر بخش های این فایل به شمار می رود. در انتها نیز مقایسه ای از انواع منحنی های گشتاور – سرعت انجام شده است.

 

  • تعداد اسلاید : 63
  • قیمت : 5/500 تومان
5/500 تومان – خرید

 

لینک دانلود بلافاصله بعد از خرید نمایان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *